Przeszczep włosów

Czy warto zdecydować się na przeszczep włosów ?

Zanim odpowiemy na to pytanie, warto byłoby w pełniejszym stopniu omówić sam proceder przeszczepu włosów. W telegraficznym skrócie powiedzieć można, że transplantacja włosów jest to specjalistyczny zabieg chirurgiczny zorientowany przede wszystkim na aplikację nowych, zdrowych mieszków włosowych w obszarach skóry głowy, które są ich pozbawione na skutek zaawansowanego łysienia, przebytych chorób, uwarunkowań genetycznych, czy w końcu negatywnego wpływu na organizm czynników zewnętrznych. przeszczep włosów

 

Niestety jednak, ostrzec musimy, że procedura ta jest dość bolesna, bowiem polega na wykonywaniu niewielkich nacięć na skórze, co z kolei prowadzić może do powstania trudno gojących się blizn. Co więcej, aby uzyskać spodziewany efekt, konieczne jest poddanie się kilku kolejnym sesjom terapeutycznym, które to są nie tylko długotrwałe, ale i dość kosztowne.

 

Największym problemem jeżeli chodzi o przeszczep jest fakt, iż procedura ta nie musi skutkować zadowalającymi rezultatami, a po kilku miesiącach od jego wykonania okazać się może, że znów zaczynamy tracić znaczne ilości włosów, a nasza fryzura nie wygląda tak pięknie i naturalnie jak byśmy tego pragnęli.

 

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Osoby, które od wielu miesięcy lub nawet lat bezskutecznie zmagają się z nadmiernie przerzedzającymi się lub też wypadającymi w sposób niekontrolowany włosami, przeszukują zasoby sieci Internet w poszukiwaniu efektywnego rozwiązania swojego problemu. Część z nich podejmuje dość radykalną decyzję o poddaniu się zabiegowi noszącemu nazwę transplantacji włosów. W przypadku zabiegu którego pod skórę głowy aplikowane są pobrane uprzednio cebulki włosowe, mające zapewnić zwiększenie bujności fryzury oraz przywrócenie jej pierwotnego blasku.

Okazuje się jednakże, że od planów do ich realizacji może być nad wyraz daleko, bowiem pomijając znaczną inwazyjność zabiegu oraz jego ograniczone szanse na powodzenie (wbrew szumnym reklamom prywatnych klinik, wcale nie wynoszą one stu procent!). Na przeszkodzie stanąć nam może dość wygórowana cena takiego zabiegu.

W zależności od tego w jakim obszarze Polski mieszkamy oraz do jakich klinik mamy dostęp, koszt przeprowadzenia kompleksowej terapii mającej na celu poprawę ogólnej kondycji naszego uczesania wahać się może od 2500 do nawet dziesięciu tysięcy złotych. Osoby nieco bardziej zamożne decydują się na poddanie się terapii chirurgicznej poza granicami naszego kraju, a w obecnym sezonie najpopularniejszym miejscem podróży takich konsumentów stała się Turcja, oferująca profesjonalną transplantację włosów w cenie rozpoczynającej się od trzech tysięcy euro. Do tego oczywiście doliczyć należy koszty przelotu, pobytu i powrotu do kraju nad Wisłą, a więc w ujęciu ogólnym musimy liczyć się z wydatkiem na poziomie 20-25 tysięcy złotych, co nie dla każdego jest sumą możliwą do zaoszczędzenia.

 

Rozwiązaniem tego problemu może okazać się zabieg wizualnego zwiększania objętości oraz zagęszczanie włosów.

Zagęszczanie włosów za pomocą Lion’s Hair ma charakter nieinwazyjny, ale także pozwala szybko poprawić ogólny stan naszego uczesania poprzez aplikację specjalistycznych preparatów LionsHair zawierających w składzie włókna keratynowe. Przywierające bezpośrednio do włosów i sprawiające, że nasza czupryna wyglądać będzie o niebo lepiej niż miało to miejsce przed odwiedzinami w salonie fryzjerskim lub zakładzie medycyny estetycznej. Możemy z czystym sercem polecić taką terapię, jako że jest ona znacznie mniej kosztowna, o wiele bezpieczniejsza, a także zauważalnie skuteczniejsza niż ma to miejsce w przypadku przeszczepu włosów, który niejednokrotnie nawet pomimo najlepszych starań lekarzy może zakończyć się fiaskiem ku rozczarowaniu pacjenta.